Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > Korupcja polityczna czy gratis?
8 kwietnia 2020r., imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Artykuł: Korupcja polityczna czy gratis?

Komitety wyborcze przyjmując - często w sposób niejawny - znaczące darowizny od firm zaciągają zobowiązania, które w trakcie trwania kadencji spłacają wydając decyzje faworyzujące darczyńców kosztem społeczeństwa. Takie zjawisko nazywamy korupcją polityczną.
Jest w obiegu nr 2 gazety ”Nasze Władysławowo”, w której na wszystkich stronach kandydat na burmistrza Władysławowa p. Czerwiński prowadzi swoją negatywną kampanię.
Wydawcą tej gazety jest Fundacja Energii Alternatywnej z Wejherowa, która ma na celu upowszechnianie energii alternatywnej.
Chciałoby się zapytać- co to za energia, że naładowała kandydata tak negatywnymi emocjami, ale nasuwa się też inne pytanie: czy nie jest to klasyczny przykład korupcji politycznej?
Fundacja z natury rzeczy jest ustanawiana do celów o charakterze społecznym, np. ochrona zdrowia, rozwój nauki, kultury… i z tego powodu korzysta z różnych przywilejów jak zwolnienie z opłat sądowych, notarialnych.
Fundacja Energii Alternatywnej (wydawca tej gazety) oferuje usługi "non profit" i proponuje ceny, od których należy odjąć 40% dotacji z NFOŚiGW, czyli działa bez zysków i otrzymuje dotacje z puli rządowej.
Co ma wspólnego kandydatura p. Czerwiński z energią alternatywną?
Odpowiedź możemy odnaleźć w programie wyborczym p. Czerwińskiego, gdzie kandydat wśród swoich priorytetów podaje hasło: „MĄDRE MIASTO - uniezależnienie energetyczne miasta. Jego pierwszym etapem będzie pozyskiwanie energii za pomocą ekranów słonecznych”.
Czy nie jest to ukryta korupcja i czy przyszłe decyzje nie będą faworyzujące darczyńcę (wydawcę ”Nasze Władysławowo”) kosztem społeczeństwa?
Czy można domniemywać, że Fundacja Energii Alternatywnej „za fatygę” przeprowadzenia kampanii wyborczej p. Czerwińskiego zostanie wykonawcą tych ekranów na preferencyjnych warunkach. Pozostanie tylko zapłacenie z kasy gminy 60% wartości inwestycji i 40% z NFOŚiGW - czyli wszystko z naszych pieniędzy, a kandydat na burmistrza zrealizuje przy okazji główne swoje hasło wyborcze: „NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MIASTEM”.
Ewentualne zależności tego układu nie kończą się na powiązaniu p. Czerwińskiego z Fundacją Energii Alternatywnej, gdyż nadzór nad fundacją sprawuje starosta wejherowski, na terenie, którego kandydat pełni funkcje prezesa Zakładu Usług Komunalnych. Ponadto ten starosta pełni funkcję szef PO w powiecie wejherowskim, kandydat - v-ce szefa PO w Pucku.
Dotacje na działalność fundacji podlegają nadzorowi ministra środowiska, który jest zaufanym człowiekiem PO wywodzącym się z Gdyni, a kandydat jest członkiem Rady Regionu Pomorskiego PO.
Być może powyższe powiązania niczego nie dowodzą, a Fundacja drukuje ”Nasze Władysławowo” gratisowo?
Piotr
(36)     28-10-2014 20:58  
Pokrewne artykuły:

- Jestem nieusuwalny   Wojna o port   nakaz sądowy dla Romana Czerwińskiego

Komentarze:
posortowano od najnowszych
posortuj od najstarszych
  [1]  2  3   z 3   »

Uznana winną Grażyna C. 3-03-2016r przez Sąd Karny w Pucku
Dla przypomnienia
Czekamy na następne wyrok

2016.03.29 09:20:47, IP:46.76.21.244

Sąd

Nową władzę zaczynają krytykować eksperci i publicyści, którzy wiernie przy niej stoją. Zarzucają jej niszczenie instytucji państwa, prowadzenie nieustannej wojny i zaniedbywanie strategicznych celów polskiej polityki.

2016.01.31 06:25:25, IP:5.133.8.123

Kod

Długo myślałam, że nasz naród jest już martwy, ale teraz na moich oczach budzi się państwo obywatelskie. Zobaczyłam to na demonstracji w Krakowie w obronie Trybunału. Miała charakter pikniku, demokratycznego party. Pierwszy raz coś takiego przeżyłam.
A wcześniej pani protestowała?
- Nigdy nie byłam na takim spotkaniu. Nie lubię tłumu. Gdy wokół jest za dużo ludzi, czuję lęk. A gdy tłum rusza w którąś stronę, to ja zawsze odchodzę w przeciwną. Ale tym razem tak nie było. Wprawdzie przed demonstracją powiedziałam znajomym, że zostanę na uboczu, ale za chwilę otaczał mnie już tłum. Mężnie wytrwałam. Tosia Turnau dała mi flagę Unii Europejskiej, zarzuciłam ją sobie na ramiona i podziwiałam nastrój, jaki panował na Rynku. Było miło, sympatycznie, podchodzili do mnie życzliwi obcy ludzie. Spojrzałam na to społeczeństwo innym wzrokiem. Warto być tym, jak to on powiedział...?
Złodziejem, komuchem, gestapowcem, gorszym sortem?
- No właśnie.

2016.01.31 06:24:24, IP:5.133.8.123

Kod

jezeli w gimnazjach panuje przeswiadczenie, ze popieranie Prezydenta i Premiera to obciach, to ja sie pytam gdzie sa rodzice? Pamietacie jeszcze o czym spiewal Muniek?
1.Dziękuję mamie i tacie za opiekę
Za ciepło rodzinne i kłótnie przy kolacji
Dziękuję szkole za pierwsze kontakty
Za dzikie wakacje i nerwy w ubikacji
Ref.:Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło
2.Cześć, gdzie uciekasz, skryj się pod mój parasol
Tak strasznie leje i mokro wszędzie
Ty dziwnie oburzona odpowiadasz: nie trzeba
Odchodzisz w swoją stronę, bo tak cię wychowali
Ref.: Ojczyznę kochać trzeba i szanować [...]
3.Wydaje mi się, że jesteś gdzieś daleko
Tak się tylko wydaje, bo właściwie ciebie nie ma
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali.
A twoje dziecko co Ci odpowie gdy zapytasz, kto Cie wychowal? Pod czyim parasolem sie skryje? pod flaga pelna zlotych gwiazd czy tecza w wybranych kolorach.... Czesto slysze, gdy moi znajomi mowia: moje dziecko ma wolna wole, zna jezyki, komputer i taniec. To jest przyszlosc! a w co bedzie wierzyc to jego sprawa... Otoz, moi drodzy bieda czeka wasze pociechy. Tak sie wychowuje psa lub konia jak kto woli. Nie wazne w co wierzy wazne zeby byl zdolny orac i mial pelna miche.Zbieracie tego plony juz teraz gdy wasze dziecko nie wie co to jest tozsamosc, tradycja, kultura ( nie mylic z multi kulti), historia, POLSKOSC. POLSKOSC to WYJATKOWOSC. To moi dziadkowie, ktorzy za darmo stawiali cegly na Starowce po 45-tym, to moi rodzice wysiedleni Dekretem Bieruta z Bielan, to ja gdy uczylem sie w podstawowce 2 roznych historii. Zwiedzilem kawal Swiata mieszkalem w kilku "demokracjach" na Swiecie. Nie ma tam jednak, takiej pogardy do wlasnego Panstwa jak teraz odczuwam w moim kraju.
Michaś K.

2016.01.30 22:00:29, IP:95.213.152.60

Orga..n.. kowala

chichot losu... spojrzenia miały pomóc grażynce zwyciężyć, a przez nieuwagę redakcji spojrzeń, która to wchodziła grażynce w 4litery i to bez wazeliny ona przegrała. spojrzenia wymyślały kłamstwa żeby zaszkodzić przeciwnikom jej i to się zemściło. członkowie spojrzeń nachapali się za niej, a teraz wszystkie układziki wychodzą
~~chichot losu, 2016.01.30 12:14 IP:77.234.45.148

2016.01.30 14:18:30, IP:5.172.252.119

Ja

"Szanowny Panie Prezydencie,
W związku z niegodnym sposobem, sprawowania urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wielokrotnym i świadomym łamaniem Konstytucji oraz podstawowych praw demokracji, wzywamy Pana do zrzeczenia się urzędu Prezydenta zgodnie z Art. 131. Konstytucji, rozwiązania Parlamentu oraz ogłoszenia przedterminowych wyborów parlamentarnych.
Już na początku swojej prezydentury, postąpił Pan niegodnie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, szkalując swój kraj za granicą. Zrobił Pan to w imię doraźnych interesów politycznym swojej macierzystej partii Prawa i Sprawiedliwości. Było to niedopuszczalne i niezrozumiałe zachowanie dla każdego ciężko pracującego Polaka i patrioty, przez co po raz pierwszy pokazał Pan, że wbrew temu co Pan mówi nie jest Pan Prezydentem, wszystkich Polaków, ale Prezydentem politycznym jednej partii.
Kolejnym Pana krokiem było ułaskawienie Pana partyjnego kolegi Mariusza Kamińskiego, którego to nieprawomocne skazanie określił Pan jako decyzję polityczną. Ocenianie wyroku niezależnego sędziego mianem decyzji politycznej to podważanie istoty ustroju sądowego obowiązującego w Polsce a Prezydent kraju, który tak traktuje niezależny wymiar sprawiedliwości, w innych częściach świata nazywany jest dyktatorem.
Gdyby tego było mało, odbywa Pan również tajne nocne spotkania z prezesem jednej z partii politycznych, przez co pokazuje, że nie jest Pan Prezydentem samodzielnym i zdolnym do podejmowania własnych, apolitycznych decyzji ale jest Pan sterowany i kieruje Panem wyłącznie interes partii Prawo i Sprawiedliwość, zamiast dobro Polski i wszystkich Polaków.
Jest Pan zdolny w imię tych interesów, posunąć się nawet do łamania Konstytucji, której powinien być Pan pierwszym strażnikiem i ignorowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego oraz świadomego i rażącego łamania prawa i podstawowych wartości obywatelskich, przez co jest Pan niegodny sprawowania urzędu Prezydenta. Powinien być Pan za to i mamy nadzieję, że będzie pociągnięty do odpowiedzialności i postawiony przed Trybunałem Stanu.
Pana działania, szkodzą Polsce i Polakom oraz podważają wiarygodność naszego kraju na arenie międzynarodowej i jesteśmy o krok od sytuacji, w której można będzie powiedzieć, że demokracji w Polsce już nie ma i naszym krajem rządzi dyktatura.
Polska w 1989 roku stała się krajem demokratycznym i odzyskała wolność, nie po to, aby teraz przez takie Pana działania, znowu ją stracić...
Z poważaniem,
Obywatele "

2015.12.09 16:09:06, IP:95.213.152.61

Koniecpis

Szanowni Państwo!
Trzeba się ruszyć z domu. Trzeba pokazać, że jest nas wielu zatroskanych o losy Polski. O losy demokracji w Polsce.
12 grudnia o godzinie 12:00 (12.12 godz. 12) spotykamy się w Warszawie w Alei Szucha. Numer 12a...
Przybywajcie, dołączajcie, propagujcie! I zachęcajcie innych, żeby przybywali, dołączali, propagowali. To ważne!

2015.12.06 13:10:32, IP:178.255.42.253

Kod

Właśnie wróciłam spod Sejmu. Jestem zszokowana. PiS zorganizował autokary, przywiózł ludzi [nie wiedzieć skąd?], uzbroił ich w nagłośnienie, sporządził plan działania, śpiewali pieśni patriotyczne, czytali z kartki przemówienia. Ulica obstawiona policjantami oddzielała NAS- obrońców demokracji od klakierów Jarosława K. My działaliśmy spontanicznie, niektórzy mieli flagi, inni plakaty własnej produkcji, ale to oni byli głośniejsi. nasze okrzyki zagłuszały się wzajemnie. Powaliły mnie emocje! Jutro następna demonstracja: nasza- KODu. Byłoby dobrze, żebyśmy się lepiej zorganizowali i przygotowali na kontrdemonstracje PiSu.
Mam tez nadzieję, że przyjdzie więcej ludzi, że Polacy zrozumieją powagę sytuacji!

2015.12.02 20:19:45, IP:178.255.42.254

Kod

Dokonuje się w sejmie RP konstytucyjny zamach stanu. Każdy poseł, który głosuje za bezprawnym wyborem sędziów Trybunału Konstytucyjnego dokonuje Zdrady Stanu.
Komitet obrony demokracji i TY dołącz do nas na fb.

2015.12.02 19:54:16, IP:91.221.67.86

Kod

do Sądu wpłynął kolejny AKT OSKARŻENIA przeciwko byłej burmistrz Grażynie C. oraz ,,prezesowi?!" Tomaszowi B-F
Dynamiczne do niedawna szczególnie w pomówieniach i insynuacjach media milczą jak zaklęte- dlaczego?

2015.11.26 08:48:38, IP:83.21.131.24

Sąd

pokaz wszystkie

  [1]  2  3   z 3   »
Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 144 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2
3
4
5

6
7
8
9
10
11
12

13
14
15
16
17
18
19

20
21
22
23
24
25
26

27
28
29
30


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2020 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.